Hakkımızda

Geleneksel ve kadim tıbbın binlerce yıl uyguladığı ve faydası ispat edilmiş sülük terapisi uygulama metodunun modern tıbbın ışığında yeniden hayat bulması misyonuyla yola çıkmış olan HVM şirketimiz, bu amaç ile geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında araştırmalar yapmak ve ürünler üretmek üzere kurulmuştur.

Son dönemlerde dünyada yapılan çalışmalar, birçok hastalığın geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları ile metabolizmaya zarar vermeden, hastalığın kaynağını tedavi ederek yaşam kalitesini yükselttiğini göstermektedir.
Sağlık Bakanlığı, 2014 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Yönetmeliğini yürürlüğe koyarak bu uygulamaların yasal altyapısını oluşturmuştur.

HVM şirketi, 2006 yılından buyana başlattığımız geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları araştırmalarının ışığında, tıbbi sülük üretim ve araştırmaları yapmak üzere 2017 yılında faaliyete başlamıştır.
Tıbbi sülüğün doğal vatanı olarak kabul edilen ülkemizdeki bu doğal zenginliği geliştirerek katma değer üretmek temel hedefimizdir.
Amacımız; dünyada ve Türkiye’de Hirudoterapi (sülük ile tedavi) uygulamaları yapan sağlık kuruluşlarına ve merkezlere güvenli tıbbi sülük sağlayarak insanlığa hizmet etmektir.

Faaliyet alanlarımız

HVM Sülük olarak faaliyetlerimiz şu şekildedir;

  • Doğal ortamda sülük yetiştiriciliği
  • Laboratuvar ortamında sülük yetiştiriciliği
  • Satış
  • Araştırma ve Geliştirme
  • Danışmanlık

HVM Sülük ile tıbbi sülük, satış ve danışmanlık alanlarında iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi ve Sorularınız İçin İletişime Geçin