Araştırma ve Geliştirme

Son yıllarda yetiştirme faaliyetlerinin yanı sıra şirket, araştırma alanındaki çabalarını genişletti; özellikle tıbbi alanda annelids tükürükünde bulunan çeşitli maddelerin yanı sıra kozmetikte de kullanımı üzerinde durdu.
HV Medicine, 10 yılı aşkın bir süredir, Moskova merkezli “Uluslararası Tıbbi Sülük Merkezi” ile çalışıyor ve keşfi ve deneyimi HV Medicine büyük fayda sağlayan Professor Guennady NIKONOV’un bu araştırma alanında dünya çapında bir otoritesi tarafından yönetiliyor.
HV Medicine ayrıca, tıbbi sülüklerin tükrüğünden çıkarılan farklı maddeleri incelemek amacıyla Fransa’daki Lille Üniversitesi’ndeki Annelid Nöroimmünoloji ve Nörokimya Laboratuvarı ile yakından çalışıyor. Bu araştırma çalışmaları, tıbbi alanda yeni aktif maddelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Göz önüne alınan uygulamalar ağrı tedavisinden nörolojik rahatsızlıklara ve kardiyovasküler hastalıklara kadar geniş bir yelpazede.
Tükürüğün çok sayıdaki ve çeşitli özelliklerini göz önüne alarak, sülüklerin doğrudan uygulanması dışındaki bir biçimde, halkın kendilerinden fayda sağlamasına olan ilgi biraz gibi görünüyordu. Bu sebeple, araştırma amacıyla aktif maddelerin üretimine ek olarak, şirket ayrıca dermo-kozmetik alanında kullanım için sülük özleri üretmektedir. Özellikle, ağır bacaklar, cilt koşulları, akne ve dehidrasyon, vb. Tedavide amaçlanan bu ürünlerde vazodilatör, anti-inflamatuar, antibakteriyel ve nemlendirme özellikleri kullanılmaktadır. Bitki esaslı aktif maddelerle birlikte sülük özü, yayıcı bir madde olarak işlev görür , Böylece etkinliklerinin on kat artar.

HVM Sülük ile tıbbi sülük, satış ve danışmanlık alanlarında iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi ve Sorularınız İçin İletişime Geçin